Derneğimiz Hakkında

2023 Mart ayında kurulan, Modern Tavla oyununu sevdirmek, geliştirmek ve yaymak için kurulan bir dernektir. Modern Tavla her ne kadar (zar’ dan dolayı) şansa bağlı olduğu düşünülse de uzun vadede olasılık hesapları ile oynayan oyuncuların başarılı olduğu bir spordur. Bilgisayar programları aracılığı ile oynadığınız oyunların başarı derecelerini hesaplayabildiğiniz, doğru hamlelerin çok önemli olduğu, VİDO dediğimiz katlama küpü sayesinde oyunların sonuna kadar oynanması gerekmediği, katlanmış oyunlarda daha fazla puan alarak hızlı ilerlenmesi avantajını getiren strateji ve zeka oyunudur.

Derneğimiz Çağlayan Aras Başkanlığında ve yönetim kurulu üyelerimiz ile faliyete başlamıştır. 2023 Ağustos ayında yapılan seçim ile Cafer ÖZTÜRKER başkan seçilmiştir.

Gaziemir Svalinn Otel’ de roof katındaki salonunda faaliyet göstermektedir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen İsmail KÖROĞLU, derneğimizin ana sponsorluğunu yapmaktadır.

Her geçen gün oyuncularımızın performans seviyesini yukarı çekmeyi amaçlayan, Profesyonel turnuvalarla destekleyen derneğimiz, modern tavla camiasını her geçen gün genişletmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Tavlayı seven tüm dostlarımız derneğimize katılabilir.